O Petrovi

Vlastním jménem Petr Ocelík se narodil v roce 1967 v Praze. Vystudoval elektrotechnickou školu. Při studiu se věnoval umělecké magii a malování. V 18. letech složil umělecké přehrávky na jedné ze dvou tehdejších státních uměleckých agentur a po maturitě přijal angažmá kabaretního komika a kouzelníka v revue Richarda Adama v pražském Tatran baru. Po vojně se stal společně s partnerkou a pozdější manželkou Monikou Dvořákovou členem magické skupiny Absolon. Soukromě bral hodiny jevištní řeči a pantomimy. Vystudoval jazzdance a step v taneční škole Franka Towena. V prvních přestaveních převládala divadelní stránka dějové a myšlenkové linie, do kterých byly přirozeně zakomponovány situační trky a iluze. Později rozšířil repertoár o velké originální jevištní.

EKOLOGIE

Petr Ocelík je autorem ekologického projektu "Koeficient škodlivosti" (QS), který vypracoval v roce 1996. Projet se zabývá způsobem eliminace škodlivých vlivů civilizace na životní prostředí. O rok později přednáší "Koeficient škodlivosti" ve World bussiness a v německém Wuppertalu. Publikace QS byla v několika jazykových mutacích otištěna v mnoha odborných ekologických časopisech, stala se základem pro řadu dalších projektů a její moto " ...jestli je civilizace dost silná na to, aby zničila život na Zemi, je dost silná na to, aby ho sama před sebou zachránila....." je dodnes velmi často citováno.

MALÍŘSTVÍ

S kariérou kouzelníka a iluzionisty jde současně i kariéra malíře. V době studií soukromě studoval techniku malby v ateliéru Jana Hrona a docházel na konzultace k profesoru Krčmářovi na katedru malířství Vysoké uměleckoprůmyslové školy v Praze. Své obrazy a grafiky představil veřejnosti v na výstavách v Praze Na Příkopě 16, na onkologickém centru v Praze Na Bulovce, v Paříži v galerii Potiere, nebo na roční stálé expozici v galerii V Žatecké, kde retrospektivně představil přes 40 olejomaleb. Vydal dva autorské kalendáře a v současné době připravuje výstavu, na které poprvé představí cyklus olejomaleb nazvaný Andělé.

olejomalba