O Monice

Vlastním jménem Monika Dvořáková se narodila v Praze. Vystudovala dopravní školu a baletní akademii v Praze. Opustila studium na vysoké škole, aby se mohla věnovat společně s Petrem Absolonem iluzionistickým projektům skupiny Absolon. Dnes se kromě vystupování ve dvojici známé jako NEW ABSOLON věnuje především choreografii a scénografii.

Fotografování. Monika, stejně jako Petr propadla kouzlo mořského potápění a tak se v posledních letech její fotografické ambice rozšířily z české přírody a ateliéru i na velkoplošné snímky mořského dna, korálových útesů a jeho života.

foto potápění

K velkým láskám Moniky patří i hory, horská cyklistika a lyžování.

foto lyže

Po vybudování venkovského sídla v Českém ráji s dílnou a magickým studiem, kde se dvojice iluzionistů v roce 2001 usídlila se ke stálým zájmům Moniky, jako je Opera a balet, přidala i péče o zahradu a květinové záhony. A pochopitelně i fenka pudla harlekýna Peggy.

foto s Matějem

V březnu 2011 se manželům Petrovi a Monice narodil syn MATĚJ. Monika tak na čas vyměnila světla ramp za domácí krb a kočárek. V prosinci téhož roku se už ale vrací na scénu divadel v Paříži a v San Remu.